• Instagram
  • Facebook
  • Linkedin
  • WhatsApp

Güç Faktörü Testleri

 RY1 & SG121 Sıvı Yalıtım Malzemeleri için hassas ölçüm hücresi
Bu hassas test hücresi, izolasyon yağı gibi sıvı izolasyon malzemelerin dielektrik özelliklerini ölçer. Test hücresi, korumalı ölçüm elektrodu ile vakumlu silindirik kapasitör olarak tasarlanmıştır. Isıtma işlemi yapılırken, test hücresi ile SG121 kullanılmalıdır.

RY2 Katı İzolasyon Malzemeleri İçin Hassan Ölçüm Hücresi 

Bu hassas test hücresi, kağıt plastik folyo ve benzeri katı malzemelerin dielektrik özelliklerini ölçer. Test hücresi ısıtılabilir özelliğe sahiptir ve plaka şeklindeki kapasitör bir fanus ile çevrilidir. Ayrıca içinde koruyucu gaz da bulunmaktadır.

RY2 – TC Test hücreleri için sıcaklık kontrol ünitesi
Sıcaklık kontrol ünitesi, katı malzemelerin dielektrik test hücresindeki sıcaklığı regüle etmek için kullanılır. Sıcaklık 200 dereceye kadar ayarlanabilir.

 

RY2 -2 Test Hücresi İçin Vakum Pompası
Vakum pompası, katı izolasyon malzemelerinin dielektrik test hücresindeki havayı dışarı tahliye etmek için kullanılır. Laboratuvarda kullanmak için çok hafif ve uygundur.

GBJS Kayıp faktörü ve Tan Delta Testleri

Tanδ Standart olarak bir dirence seri bağlı kondansatörden oluşmaktadır. Aşırı direnç değerini önlemek için ihmal edilebilir kayıp faktör değerine sahip bir kondansatör kullanılır. Samgor 10-200 Hz de ölçümler için aşağıdaki Tanδ değerlerini tespit etmiştir.


QS30A – 1 Akım Karşılaştırıcısı
Akım Karşılaştırıcısı (Akım bölücü trafosu) QS30 aleti ile birlikte 1500 A e kadar olan büyük akımların ölçümünde kullanılır.


YL SF6 ile dolu yüksek hassasiyetli Standart Kapasitörler
SF6 gaz yalıtımlı standart kondansatör C ve tan delta ölçüm köprüsü ile birlikte kullanılır. Bu köprü Devre dielektrik dağılımı Faktörünü ( tanδ ) ölçmek için, ölçüm Kapasite standardı olarak kullanılır. Dahası yüksek gerilim trafoları testleri için yüksek gerilim kapasitesi olarak da kullanılabilir. Geniş bir yelpazede farklı boyutlarda, değerli gerilimler mevcut olup, istikrarlı ölçümleri ve 20 yıla yaklaşan garanti süresi ile ön plana çıkmaktadır.

SG7501 Yağ Kaybı Katsayısı ve Direnç Ölçer

SG7501 Yağ Kaybı Katsayısı ve Direnç Ölçer, yağ yayılımı faktörü, dielektrik sabiti ve direnç ölçmek için kullanılır. Özel yağ kapları, sıcaklık kontrolü, AC köprü, yüksek direnç ölçer, AC / DC test voltajı ve standart kondansatör vb. gibi enstrümanları bünyesinde barındırır. Cihaz dijital enstrümanlarla donanımlı olup, tam otomatik ölçüm, kararlı ölçüm ve kolay kullanımı ile kendini göstermektedir. Test sonuçları büyük bir LCD ekranda görüntülenebildiği gibi yazıcıdan da çıktı alınabilme özelliği bulunur.

HİZMETLERİMİZ
Dugan Global